Pozycjonowanie

Pozycjonowanie tradycyjne to pozycjonowanie bardzo konkurencyjnych fraz.

Przez termin „bardzo konkurencyjne frazy” należy rozumieć ogólne frazy kluczowe. Przykładami są: nieruchomości, kosmetyki, meble, dentysta, motoryzacja, komputery, księgarnia. Te frazy mają ilość wyszukiwań miesięcznych rzędu nawet setek tysięcy lub milionów. Czas po którym Państwa strona wejdzie do pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania w Google jest najdłuższy, w porównaniu do innych typów jakie posiada pozycjonowanie stron www. O ofertach taniego pozycjonowania jest dobry artykuł.

Natomiast ilość odwiedzających jest w tym przypadku największa. Nie należy się dziwić, że będąc w top10 w Google, na Waszą stronę trafiać mogą tysiące użytkowników dziennie, jeżeli wybiorą Państwo ten rodzaj pozycjonowania.
Różnice w ilości odwiedzin (i targetu), w zależności od rodzaju fraz kluczowych (sposobu pozycjonowania)

Jak duży wpływ ma wysoka pozycja w wynikach wyszukiwarki Google na częstotliwość kliknięć internautów?

Wiadomo, że wysoka pozycja w rankingach powoduje zwiększenie się ruchu na stronie www, która znajduje się na pierwszej stronie wyników w Google. Jak zmierzyć tą zależność? Firma Enquiro Search zadała sobie to pytanie i przeprowadziła badanie, którego wynikiem jest ten obrazek:

złoty trójkąt google


Oto dlaczego należy być w pierwszej dziesiątce w Google. Obraz przedstawia rozkład i częstotliwość kliknięć uzyskanych wyników w zależności od pozycji na liście. Źródło www.enquirosearch.com.

Widać od razu, że najwięcej kliknięć zdobywają pierwsze trzy wyniki, rzędu 90-100%. Należy zauważyć także to, że nawet ostatnie wyniki mają klikalność rzędu 40-50%. To dlatego stosujemy zróżnicowane opłaty w zależności od uzyskanej pozycji przez Państwa stronę www w wynikach Google. Dla Państwa jest to najlepsze rozwiązanie ze względów finansowych, bo obecność Państwa strony na ostatnim miejscu, nie jest przecież tyle samo warta, co jej obecność na miejscu pierwszym. Różnice pomiędzy opłatami za pierwsze miejsca, a miejsca dziesiąte, są znacznie większe niż przysłowiowe „kilka złotych”.

Pozycjonowanie stron www jest działaniem długofalowym, o określonej kolejności działań, które należy wykonać. Poza analizą konkurencji, doborem fraz kluczowych, koniecznie trzeba wykonać optymalizację Państwa strony www. W dalszej kolejności następują właściwe prace nad budową link popularity. Nieustannie też prowadzimy ciągłą analizę efektów tak, by nasze działania dawały tylko i wyłącznie jak najwyższe pozycje w wyszukiwarce Google.

Korzyści jakie przynosi pozycjonowanie:

– wzrost liczby odwiedzających (wzrost popularności strony)
– dotarcie do potencjalnych klientów zainteresowanych Państwa usługami lub produktami
– ogromny zasięg dzięki wiodącej pozycji Google na rynku
– wzrost wiarygodności w oczach Internautów
– stosunkowo nieduże koszty w porównaniu do innych form reklamy (szczególnie Adwords)