Optymalizacja strony WWW

Czy optymalizacja kodu strony jest potrzebna?

Zoptymalizowanie kodu strony pod pozycjonowanie stron www jest NIEZBĘDNE do osiągnięcia sukcesu. Wyszukiwarka Google oblicza pozycję strony według około 200 czynników. Ważnymi składnikami tych obliczeń są elementy kodu strony www. Strona zoptymalizowana pod kątem pozycjonowania jest lepiej odbierana przez wyszukiwarkę Google i posiada wyższe pozycje w rankingach.

Czy są Państwo w stanie pomóc przy optymalizacji kodu strony www?

Oczywiście, zajmiemy się tym. Stworzony zostanie pełny raport, w którym wyszczególnione będą elementy wymagające poprawek. Raport obejmuje sprawdzenie wszystkich składników strony www, takich jak tagi, linkowanie, treść, nawigacja i inne. Może się zdarzyć tak, że Państwa strona nie będzie wymagała dużej ilości poprawek koniecznych do wprowadzenia, niemniej należy je wykonać. Może mieć miejsce również sytuacja, która wymagałaby niemalże „rewolucyjnych” zmian. Prosimy pamiętać, że e wszystkie proponowane przez nas zmiany, nie są naszym kaprysem, tylko są sugerowane przez Google do osiągnięcia sukcesu. Nieustannie poszerzamy swoje umiejętności i aktualizujemy swoją wiedzę na ten temat, aby nieustannie być na bieżąco i nie zostawać w tyle za konkurencją.

Wspomniana została „treść” jako element do ewentualnego poprawienia. Czy jest ona bardzo ważna?

Treść jest najważniejsza. Jest na to określenie „Content is the king”. Oznacza to, że Google premiuje strony, które mają niepowtarzalną treść. Każde kopiowanie treści z innych stron obniża ranking w wyszukiwarce (duplicate content). Należy je zatem tworzyć, pisząc „z głowy”. Lepiej na to poświęcić nieco czasu, niż zaprzepaścić dorobek prac pozycjonerskich (mogą one nawet nie wystąpić przez treść zduplikowaną).
Jeżeli strona nie posiada żadnej treści lub posiada jej bardzo mało, to należy ją uzupełnić. Nie ma sensu pozycjonować strony, która jest „pusta”. W takim przypadku pozycjonowanie nie przyniesie spodziewanego efektu. Zatem dopiero po uzupełnieniu treści, mogą ruszyć nasze prace, zmierzające do wprowadzenia strony do pierwszej dziesiątki w Google.

Co się stanie, jeżeli nie wykonam korekty kodu i treści strony www?

W takim przypadku, strona www może nie osiągnąć wyznaczonych celów. Na pewno brak optymalizacji kodu witryny www spowoduje, że czas oczekiwania na wynik znacznie się wydłuży. Obrazowo usługę pozycjonowania i poprawienia kodu można przedstawić jako zespół: kierowca i samochód. Strona www, która nie została zoptymalizowana do pozycjonowania w Google, ma osiągi samochodu miejskiego. Nawet najlepszy kierowca, nie poprawi osiągów, do poziomu osiągów, jakie mają samochody wyścigowe. Zoptymalizowanie strony można nazwać tuningiem. Tylko stuningowana (wg wymagań Google) strona ma szansę osiągnąć pełny sukces i wysokie miejsca w rankingach. Warunkiem jest także obecność doświadczonego kierowcy, który w pełni wykorzysta jej moc. Dlatego też optymalizacja musi być wykonana, tak, by pozycjonowanie wykonane przez nas przyniosło zamierzone efekty.

Nie mam strony www/Dopiero stworzę stronę www. Czy to stanowi przeszkodę?

Jesteśmy w stanie aktywnie uczestniczyć w tworzeniu Państwa strony www. Przygotujemy listę wymagań, które musi spełnić strona www, by była odpowiednio przygotowana do pozycjonowania. Lista zostałaby stworzona na podstawie wybranych przez Państwa haseł do pozycjonowania. Wówczas, po zakończeniu budowy Państwa strony internetowej, rozpocząłby się proces jej pozycjonowania.