Audyt SEO stron

Audyt strony www pod kątem SEO to kompleksowa analiza zgodności ze sztuką tworzenia stron www jak i pozycjonowania ich w wyszukiwarce Google. Istnieje szereg wymagań stawianych stronie, by była ona prawidłowo odbierana i rozpatrywana przez wyszukiwarkę Google. Wypracowaliśmy audyt SEO składający się z 29 głównych punktów – testów, według których sprawdzamy strony www.

Sporządzając audyt strony internetowej, bierzemy pod uwagę:

– konstrukcję linków
– treść jakość/ilość/duplicate content
– prawidłowy kod strony www
– poprawność zastosowania tagów na stronie
– poprawność zastosowania meta-tagów
– wagę strony
– szybkość ładowania się strony internetowej
– rozkład i gęstość słów kluczowych
– nawigację


Pozycjonowanie stron www opiera się na budowaniu popularności strony internetowej (Link Popularity), czyli poprawianiu jej „ważności”. Wyszukiwarka Google przykłada ogromną wagę do samej jakości kodu strony. Innymi słowy: strona nie będzie uznana za „dobrą”, jeżeli znajdują się na niej błędy lub nieprawidłowości.

Taką stronę internetową z błędami można przyrównać do sklepu, w którym nie wszystkie żarówki działają, drzwi się nie domykają, podłoga nie jest codziennie zamiatana, a towar nie jest poprawnie ułożony na półkach. Klient (Google) nie ma w takim przypadku zaufania do takiego sklepu i ,mimo działań marketingowych (pozycjonerskich), niewielu klientów może dokonywać zakupów (i wracać ponownie). Natomiast sklep, w którym takie usterki nie występują, cieszy się znacznie lepszą popularnością i jest chętnie odwiedzany. Dlatego tak ważna jest prawidłowa konstrukcja strony internetowej.

Jakie są najczęstsze błędy na stronie www?

– brak lub wieloktrotnie powtarzane meta-tagi
– brak kompresji strony
– niezoptymalizowana grafika
– złe linkowanie wewnętrzne
– niska jakość treści lub treść kopiowana z innych stron www
– strona zawiera błędy w kodowaniu (nie przechodzi walidacji)

Strony nie można znaleźć w Google?

Być może dostała tzw. „bana” lub „filtr”. Każdą stronę można z powrotem przywrócić do indeksu wyszukiwarki. Jeżeli mają Państwo taki problem, to chętnie pomożemy w tej sprawie.

Opłata za audyt strony www jest zależna od nakładu pracy. Prosimy zatem o przedstawienie adresu strony www wraz z pozycjonowanymi hasłami (lub takimi, które występują w Państwa branży).

Po podpisaniu umowy na pozycjonowanie, audyt strony www wykonywany jest gratis.